Skip to content

Hogyan csomagolj helyesen?

2024.09.12.

Nem is olyan rég írtam nektek arról, hogy mi a teendő sérült csomag esetén, viszont arra is érdemes kitérni, hogy mivel tudjuk megelőzni azt, hogy a csomag megsérüljön. Ez pedig nem más, mint a helyes csomagolás! Mi, a DPD-nél tudjuk, hogy ez az első lépés a sikeres kézbesítéshez, így most összegyűjtöttem nektek néhány hasznos tippet.

Dopi már írt arról, hogyan kell a DPD-vel biciklit vagy babakocsit küldeni, szóval én inkább a hagyományos kiscsomagokról írok. Mi futárok azokat tudjuk szállítani, amik 31,5 kg-nál könnyebbek, az övméretük maximum 3 méter lehet, a hosszúságuk pedig maximum 1,75 méter. (Csomagautomatába ennél kisebb csomagok férnek be.)

Mindig azzal kezdd, hogy gondold végig mit akarsz küldeni, milyen típusú a küldendő áru, vagy termék, mekkora és milyen nehéz. Ezek figyelembevételével válaszd ki a csomagolóanyagot. 

  1. Válassz megfelelő dobozt! A méret mellett fontos az is, hogy a feladni kívánt terméket mindig merev falú, legalább 3 rétegű kartondobozba csomagold. A doboz természetesen lehet “újrahasznosított” (ha van otthon épp megfelelő méretű egy korábbi online rendelésből), de arra figyelj, hogy ne legyen gyűrött vagy sérült, mert csak a jó állapotú doboz tudja megvédeni a becsomagolt tartalmat. 
  1. Ha korábban már használt dobozba csomagolsz, mindig győződj meg arról, hogy az előző szállításokból eredő címzések és vonalkódok el vannak távolítva.
  2. Ha több terméket küldesz egy csomagban, mindegyik legyen külön-külön is becsomagolva.
  1. A doboz üres tereihez mindig használj töltőanyagot! Ez védi a tárgyakat a mozgástól és az ütődésektől, melyek a szállítás és pakolás közben érhetik. Töltőanyag nélkül a küldendő termék a doboz falának ütközhet, ami ahhoz vezethet, hogy termék és a doboz is megsérül, így érdemes ezt megelőzni. Az egyik legismertebb töltőanyag a buborékfólia, de korábban gyűjtöttünk pár környezetbarát tippet is arra, hogy milyen alternatív töltőanyagot javaslunk a biztonságos csomag összekészítéséhez. 
  1. Ha kész vagy a csomaggal, vastag ragasztószalaggal zárd le biztonságosan hosszában és keresztben is. A ragasztószalaggal nem érdemes spórolni, sőt, azt ajánlom, nehezebb csomagok esetén érdemes duplán körberagasztani a dobozt, és megerősíteni ragasztószalaggal a sarkokat is. 
  1. A csomagnak egységesnek és strapabírónak kell lennie, így két dobozt soha ne ragassz össze, ezeket add fel külön-külön küldeményként.

Reméljük, hogy ezek a tippek segítenek abban, hogy csomagjaid mindig épségben és időben érkezzenek meg. Ne feledd, a megfelelő csomagolás nemcsak a címzett örömét, hanem a te nyugalmadat is garantálja 🙂